KONST / Litografier / Färglitografi 11731116
nr 1173 1116
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Härbre, signerad, numrerad 19/350, motivet: 39x48 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
måndag 2 april 2018
kl 19:22:19
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman